Dünya böyle bir âlim görmedi!

 

Harun Yahya’nın bilimin yanıt veremediği iddiaları

 

Ender Helvacıoğlu

Bu bir mizah yazısı değil. Benim öyle bir yeteneğim yok. Yaptığım şey sadece Harun Yahya’nın Yaratılış Atlası’ndan bölümler aktarmak. Bu Atlas, yeteri kadar mizah unsuru barındırıyor. Hologram kapaklardan, kuşe kağıtlardan ve renkli fotoğraflardan gözleri kamaşıp Evrim Kuramına karşı güçlü bir yanıt verildiğini sananlara bazı gerçekleri göstermek istedik. İşte büyük âlim Harun Yahya’nın müthiş buluşları!

Harun Yahya (Adnan Oktar, yani Adnan Hoca) Evrim Kuramını çürütmek için iki tane 800 sayfalık bol resimli Yaratılış Atlası hazırlamış. Üstadın çeşitli konularda daha onlarca eseri var. 30.000 fotoğraf içeren 45.000 sayfalık bir külliyatın sahibi. Kitapları, aralarında Urduca ve Kishwahili, Hausa, Dhivalhi gibi Afrika dillerinin de bulunduğu 57 dile çevrilmiş. Kısacası ünü yedi kıtaya ve 72 millete yayılmış bir âlim!

Her şeyin uzmanı
Yaratılış Atlasları incelendiğinde Harun Yahya’nın felsefe, matematik, tarih, ilahiyat gibi alanların; fizik, kimya, astronomi, biyoloji, jeoloji gibi temel doğa bilimlerinin; sosyoloji, antropoloji, arkeoloji, filoloji gibi toplum ve insan bilimlerinin; tıp, genetik ve mühendislik gibi uygulamalı bilimlerin ve bütün bu bilim dallarının alt dallarının, ayrıntı konularda tartışma ve yorum yapabilecek kadar uzmanı olduğu anlaşılıyor. Dünya bugüne kadar bu çapta bir “âlim” görmedi! Harun Yahya her şeyin uzmanıdır.
Örneğin, Harun Yahya, aklınıza gelebilecek bütün canlı türlerinin uzmanıdır. Memeli, sürüngen, kuş, balık, böcek, bitki… hepsinin yapısını en ince ayrıntısına kadar bilir. Görülmemiş bir biyolog, zoolog ve botanikçi olduğu gibi, bunların hepsinin alt dallarında da uzmandır. Moleküler biyoloji, sitoloji (hücre bilimi), histoloji (doku bilimi), fizyoloji, anatomi, embriyoloji, biyokimya, mikrobiyoloji, taksonomi, ekoloji, viroloji, patoloji… aklınıza ne gelirse, hepsinde iddialı yorumlar getirecek, ortaya kuramlar atacak, tüm tartışma konularına nokta koyacak kadar bilgi sahibidir.
Harun Yahya, yaşamın kökeni sorununu çözdüğü gibi, dilin kökeni sorununu da bir çırpıda çözmüş bir dilbilimcidir: “Her şeye nutku verip konuşturan Allah, bizi konuşturdu.” (Kuran, Fussilet, 21)
Harun Yahya, materyalizmi bir vuruşta alt eden ve böylece 5000 yıllık sorunu çözen bir filozoftur

http://www.bilimvegelecek.com.tr/?act=2&id=121&sayi=39

Reklamlar

7 Yanıt to “Dünya böyle bir âlim görmedi!”

 1. Hakikat Says:

  Merhaba..

  Burada Harun Yahya’yı savunacak değilim. Ancak yazınızda ilginç bir boşluk var. Harun Yahya rumuzlu kişi ya da grubun herhangi bir fikri öne çıkarılıp çürütülmemiş. Sadece ironi var. Ne kazandınız?

 2. savsatalaracevap Says:

  Böyle bir şahsiyetin, kamu oyuna adı her türlü rezilliğe karışmış birisinin, hiç bir bilimsel tartışmaya katılmamış, hiç bir akademik geçmişi bulunmayan bir insanın fikirleri ne kadar ciddiye alınabilir?

 3. Hakikat Says:

  Yine aynı üslupta devam ediyorsun. Madem fikirleri önemsizdi, neden halkın rağbeti seni rahatsız ediyor?

 4. hakan turkeren Says:

  bu HY isimli sahsin kitaplarinda,
  gerek bilimsel konularda, gerek dinsel konularda yapilmis o kadar
  cok carpitma var ki, bunlari tek tek ele alip dogrularini gostermek
  epeyce vakit alabilir sanirim.
  fakat cok cok aceleye gerek yok herhalde, bunlar er ya da gec yapilacaktir umarim. gelecek nesiller cok daha iyi idrak edebilirler belki
  bu tip bir adamin dini-politik cikar saglamak icin ne sinirtanimaz bir
  sekilde sahtekarliklar yapabilecegini ve sonra da bunlari nasil luks bir sekilde ambalajlayip ucuza pazarlayabilecegini…..

 5. hamza Says:

  iyi de neye cevap verdiniz ben anlamadım. adama laf atmaktan başka bi şey yok burda. düzgün bi karşılık verin de bari biz de öğrenelim.

 6. Oguz Says:

  Bilim adamlari bilimsel tezlerini belirli platformlarda tartisirlar. Harun Yahya boyle bir tartisma platformunda tartisan bir bilim adami degildir. Bilim adamlari boyle sarlatanlari ciddiye alip cevap vermez. Akli basinda siranda bir insan da bir deli ile tartismaya girmez. Bazi yorumcular Harun Yahya’yi curutemiyorsunuz diyor. Oysa Harun Yahya’nin zirvalarini konuya hakim bir cok bilgili arkadas da ortaya koyuyor. Ben bilim adami degilim ki kalkip bir zirvaya bir bilim adami gibi cevap veriyim. Bir kez okuyum dedim adamin zirvlarini sonra kendime kizdim. Bu zirvalari okumakla kaybettigim vakte yazik oldugunu dusundum. Okumaya deger o kadar guzel yapitlar varken kisitli zamanimi bu deli sacmlari ile ziyan ettigime kizdim. Harun Yahaya’yi savunan yorumculara ciddi ciddi cevap yazan yorumculara soruyorum: SIZ BU AKLI EVVELLERI GERCEKTEN CIDDIYE ALIP NEDEN TARTISMAYA GIRIYORSUNUZ? Bu adamlarda bilim ile dogma arasindaki farki anlayamayacak kadar zeka eksikligi varsa veya ruhsal dengeleri yerinde degilse veya sistematik bir beyin yikama ile kendini her turlu dusunme ve irdeleme ozgurlugune kapatmissa yapacaginiz bir sey yoktur. Inanma ihtiyacini, aidiyet duygusunu kendi mesreplerince yasasinlar. Dunyanin buyuk bir cogunlugu zaten bu insani zaaflar ile koyun gibi yonlendiriliyor. Koyun olmayanlar icin dunyayi ozgurce yasamak bir zevk olmaktan cikip da koyunlarla ayni otlakta otlama yarisina girmek zorunda kalmis olmalari mi bu tartismalari yaptiriyor, ben bunu anlamiyorum. Gecenin bu saatinde ordan oraya internette surf yaparken buraya bir yazi yazacak kadar canim sikilmissa benim de acilen yeni bir eglence unsuru bulmam gerekir galiba:)))

 7. kaanthemagnificent Says:

  Bu blog, Türkiyede bloke edilmiş. Neden aceba?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: